Ochrona danych osobowych w sektorze finansów publicznych – zmiany planowane w 2018 roku


Czy znasz już nowe zasady ochrony danych osobowych, które zaczną obowiązywać od 2018 roku?
Chcesz uniknąć wysokich kar za niewłaściwą ochronę danych osobowych?

 

Zgłoś się na szkolenie już dziś – tylko w maju i czerwcu 2017 r. promocyjne ceny!

 

Cena

595 zł brutto (zwolnione z VAT)

 

Najbliższe terminy

Edycja 2:       8 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 16.30-19.40 (część 1)

9 czerwca 2017 r. (piątek), godz. 16.30-19.40 (część 2)

 

Edycja 3       19 czerwca 2017 r. (poniedziałek), godz. 9.00-16.00

 

 

Miejsce szkolenia

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Kraków.

Dla uczestników zapewniamy darmowy parking na terenie Kampusu.

 

Kontakt

W celu uzyskania szczegółowych informacji o szkoleniach prosimy o kontakt: tel. 12 293 75 83, 12 293 75 64,
faks. 12 293 75 59, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szkolenie skierowane do

 • pracowników organów państwowych, organów samorządu terytorialnego oraz do państwowych i komunalnych jednostek organizacyjnych,
 • podmiotów niepublicznych realizujących zadania publiczne,
 • osób fizycznych i osób prawnych (np. organizacji pozarządowych) oraz jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, przetwarzającymi dane osobowe w związku z działalnością zarobkową, zawodową lub dla realizacji celów statutowych,
 • Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

 

Korzyści dla uczestników

 

Zapoznanie się z obowiązującym stanem prawnym oraz planowanymi w 2018 r. zmianami związanymi z Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE), w tym m.in.:

 • uporządkowanie wiedzy na temat obowiązków i procedur w zakresie ochrony danych osobowych – analiza dobrych praktyk i przykładowych dokumentów w zakresie ochrony danych osobowych,
 • poznanie planowych zmian przepisów w zakresie ochrony danych osobowych,
 • poznanie praktycznych aspektów ochrony danych osobowych – jak zorganizować pracę osób przetwarzających dane, aby zagwarantować bezpieczeństwo danych, jak prawidłowo skonstruować zgodę na przetwarzanie danych osobowych i klauzulę informacyjną.

 

Forma szkolenia

Konwersatorium połączone z omawianiem przykładów i praktycznych rozwiązań, a także analizą przykładowych dokumentów.

 

Program szkoleniado pobrania

 

Efekty szkolenia

W wyniku udziału w szkoleniu uczestnik pozyska:

 • znajomość przepisów ustawy o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE,
 • umiejętność sporządzenia pism i klauzul informacyjnych w zakresie przetwarzania danych, prawidłowego formułowania zgody na przetwarzanie danych, konstruowania dokumentacji przetwarzania danych,
 • kompetencje z zakresu prawidłowego postępowania z przetwarzanymi danymi osobowymi, rozpoznawanie danych podlegających ochronie, unikanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu informacji.


Po zakończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Prowadzący szkolenie

Kamila Kędzierska – Radca prawny, redaktor naczelny kwartalnika "Informacja w Administracji Publicznej", pracownik aparatu administracji samorządowej. Trener i autor monograficznych szkoleń zawodowych dla pracowników samorządowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej. Autorka licznych publikacji dotyczących ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej. Ukończyła studia doktoranckie w katedrze Historii Administracji i Myśli Administracyjnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgłoszenia i opłaty

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w wersji elektronicznej dostępnego pod linkiem:

https://goo.gl/forms/Wv9oZ6PR9GR8a0on2.

 

Po otrzymaniu i zweryfikowaniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia wpisania na listę uczestników oraz podania szczegółowej informacji o miejscu szkolenia.

 

Po otrzymaniu potwierdzenia wpisania na listę uczestników, nie później niż 3 dni robocze od otrzymania potwierdzenia należy dokonać płatności za szkolenie przelewem na rachunek:

Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

ul. Rakowicka 27; 31-510 Kraków

78 2490 0005 0000 4600 2225 5478

tytułem: szkolenie ODO „imię i nazwisko uczestnika”

 

Faktura VAT wystawiona będzie nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano wpłaty.

W cenę szkolenia wliczono:

 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat
 • w przypadku szkoleń jednodniowych: przerwy kawowe + lunch
 • w przypadku szkoleń popołudniowych (godz. 16.30-19.40): przerwa kawowa + kanapki