Informacje ogólne

 • Studia skierowane do menedżerów z sektora publicznego zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji zarządczych,
 • czas trwania: 3 semestry,
 • spotkania weekendowe, średnio co dwa/trzy tygodnie,
 • 312 godz. zajęć,
 • zajęcia w języku polskim i angielskim,
 • międzynarodowa szkoła letnia,
 • 6 600 zł (płatne w trzech ratach po 2 200 zł) oraz 100 zł opłaty rekrutacyjnej.
    Kontakt:
  mgr Izabela Władyka:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. kom. (+48) 570 798 084
tel. (+48) 12 293 75 83

   I.Wladyka

Informacje o studiach

Celem studiów podyplomowych pn. Master of Public Administration (MPA) jest podniesienie kwalifikacji zarządczych menedżerów w sektorze publicznym. Program studiów i ich organizacja w szczególności nakierowane są na wszechstronne zapoznanie Słuchaczy z zasadami funkcjonowania sektora publicznego, jak również z organizacją i nowoczesnymi metodami jego zarządzania w krajach wysokorozwiniętych.

Ważną cechą studiów Master of Public Administration oferowanych przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej jest rozwijanie kwalifikacji w zakresie zarządzania złożonymi problemami występującymi w sektorze publicznym.

Wybrane zajęcia w czasie toku studiów prowadzone są również w języku angielskim przez wykładowców posiadających międzynarodowe doświadczenie. Cechą wyróżniającą nasze studia MPA jest ich wyprofilowanie w kierunku wyzwań o charakterze międzynarodowym. Przyczyni się to do wzmocnienia kompetencji słuchaczy w zakresie wyzwań jakie niosą ze sobą procesy globalizacji i integracji europejskiej.

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych MPA jest:

 • uzyskanie zaliczeń ze wszystkich przedmiotów objętych programem studiów (na podstawie różnych form: aktywność na zajęciach, opracowanie projektu, przygotowanie pracy czy egzamin pisemny) oraz
 • obrona pracy końcowej przygotowanej pod kierunkiem promotora. Słuchacze dokonują samodzielnie wyboru promotora, kierując się głównie zbieżnością własnych zainteresowań z obszarem specjalizacji akademickiej zaproponowanych promotorów.

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Public Administration, wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Małopolską Szkołę Administracji Publicznej.

Program studiów

Program trzysemestralnych studiów MPA obejmuje łącznie 312 godzin zajęć. Wykłady i ćwiczenia w ramach studiów Master of Public Administration prowadzone są przez kadrę wykładowców akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i innych szkół wyższych, wspomaganych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu projektów. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowej szkole letniej słuchacze mają możliwość kontaktu z wybitnymi, zagranicznymi specjalistami z zakresu zarządzania i administracji publicznej.

Program studiów – do pobraniaInformacje organizacyjne

Organizacja studiów:

 • studia trzysemestralne,
 • spotkania weekendowe, średnio co dwa/trzy tygodnie (z przerwą wakacyjną VII-IX),
 • zajęcia w soboty i niedziele.

Miejsce zajęć:
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16
(5 min. piechotą od Dworca PKS i PKP) – mapka


Rekrutacja i opłaty

Szczegółowe informacje dotyczące terminu naboru na studia oraz wymaganych dokumentów znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Opłaty

 • opłata rekrutacyjna – 100 zł
 • 6 600 zł (płatne w trzech ratach po 2 200 zł na początku każdego semestru; istnieje możliwość rozłożenia płatności na dodatkowe raty pod warunkiem dostarczenia pisemnej prośby adresowanej do Dyrektora MSAP do Sekretariatu studiów do 14 dni przed Inauguracją).

Kontakt

Sekretariat studiów:
ul. Rakowicka 16; pok. 24
czynny: poniedziałek – piątek 9.00-15.00
mgr Izabela Władyka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. (+48) 570 798 084
tel. (+48) 12 293 75 83

Kierownik studiów:
dr hab. Łukasz Mamica: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 12 293 57 48