Informacje ogólne

  • Studia realizowane wraz z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”,
  • studia skierowane do menedżerów, kierowników i pracowników zaangażowanych w reorientację procesową przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego,
  • czas trwania: 2 semestry,
  • 13 weekendowych spotkań: sobota i niedziela w Krakowie,
  • 176 godz. zajęć,
  • 5 400 zł (płatne w dwóch ratach po 2 700 zł) oraz 85 zł opłaty rekrutacyjnej.

 

 

 

    Kontakt:
  mgr Izabela Władyka:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. kom. (+48) 570 798 084
  tel. (+48) 12 293 75 83

   I.Wladyka

Informacje o studiach

Cel
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w kompetencje konieczne w projektowaniu organizacji zorientowanej procesowo oraz zarządzaniu procesami. Zmiany zachodzące w otoczeniu prawnym, technologicznym, społecznym, finansowym każdej organizacji wymuszają silniejszą koncentrację na realizowanych procesach, aby możliwe było elastyczne dostosowywanie się do nowych wymagań. Znacząca część zajęć w ramach studiów ma charakter ćwiczeniowy z wykorzystaniem narzędzi oferowanych we współczesnych systemach informatycznych klasy BPMS (Business Process Management System). Narzędzia wspomagające zarządzanie procesami stanowią obecnie niezbędną część infrastruktury IT budowanej wokół systemów ERP. Silnym komponentem programu studiów podyplomowych jest problematyka społeczna. Zakres tematyczny odnosi się do ról organizacyjnych, struktur organizacyjnych, kompetencji i odpowiedzialności, systemów wynagradzania, zespołowości, komunikacji, budowania i wykorzystywania wiedzy w organizacji.

 

Cechy wyróżniające
Program studiów umożliwia nie tylko zdobycie wiedzy na temat procesowej organizacji pracy, ale także praktycznych umiejętności projektowania procesów z wykorzystaniem notacji BPMN 2.0, najbardziej znanym standardem, zawartym w  ISO/IEC 19510:2013, służącym do opisywania procesów oraz ich analizowania, dokonywania symulacji w celu optymalizowania czasów i kosztów ich realizacji. Program realizowany jest we współpracy z firmą BOC Group (https://pl.boc-group.com), dostawcą programu ADONIS NP dedykowanego zarządzaniu procesami biznesowymi. W ramach realizowanych zajęć słuchacze wezmą również udział w komputerowej grze edukacyjnej rozwijającej kompetencje procesowe, a także skorzystają z praktycznych doświadczeń wdrożeń procesowych w przedsiębiorstwach. Partnerem merytorycznym programu jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie (http://igwp.org.pl).
 

Program studiów

Program studiów obejmuje łącznie 176 godzin  – do pobrania

Informacje organizacyjne

Program studiów podyplomowych „Zarządzanie procesowe w przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym” realizowany będzie równolegle w Krakowie i w Warszawie w trakcie dwóch semestrów i obejmie ok. 13 spotkań weekendowych, po 6-7 w każdym semestrze.

Miejsce zajęć:

Kraków:
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16 (5 min. piechotą od Dworca PKS i PKP)

 

 

 

Rekrutacja i opłaty

Szczegółowe informacje dotyczące terminu naboru na studia oraz wymaganych dokumentów znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Opłaty

 • Opłata rekrutacyjna 85 zł,
 • 5 400 zł (płatne w dwóch ratach po 2 700 zł na początku każdego semestru; istnieje możliwość rozłożenia płatności na dodatkowe raty pod warunkiem dostarczenia pisemnej prośby adresowanej do Dyrektora MSAP do Sekretariatu studiów do 14 dni przed Inauguracją).

 

Kontakt

Sekretariat studiów:
ul. Rakowicka 16; pok. 24
czynny: poniedziałek – piątek 9.00-15.00
mgr Izabela Władyka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. (+48) 570 798 084
tel. (+48) 12 293 75 83

Kierownik studiów:
dr Krzysztof Głuc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. kom. (+48) 733 579 500
tel. (+48) 12 293 75 70