Informacje ogólne

  • Studia realizowane wraz z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”,
  • Studia skierowane do menedżerów wyższego i średniego szczebla kierujących firmami wodociągowo-kanalizacyjnymi, urzędników samorządowych odpowiedzialnych za nadzór nad firmami komunalnymi branży wod-kan, jak również członków rad nadzorczych spółek komunalnych,
  • czas trwania: 2 semestry,
  • 13 weekendowych spotkań: sobota i niedziela w Krakowie,
  • 192 godz. zajęć,
  • 5 900 zł (2 raty po 2 950 zł) oraz 85 zł opłaty rekrutacyjnej.

 

 

 

 

  Kontakt:
  mgr Izabela Władyka:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. (+48) 570 798 084
  tel. (+48) 12 293 75 83


   I.Wladyka

Informacje o studiach

Cel
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i kompetencje konieczne w zarządzaniu nowoczesną firmą wodociągowo-kanalizacyjną. Zmiany zachodzące w otoczeniu prawnym, technologicznym, społecznym i finansowym powodują konieczność podejmowania doskonalenia w zakresie zarządzania przez osoby kierujące firmami z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Istotnym komponentem studiów jest osadzenie programu kształcenia w aktualnych realiach formalnych i gospodarczych firm wodociągowo-kanalizacyjnych, które stanowią istotne wyzwanie dla kadry menedżerskiej. Studia oferowane będą we współpracy z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie – największą w Polsce instytucją grupującą firmy z branży (480 firm).

 

Cechy wyróżniające
Większość zajęć opartych będzie o analizę praktycznych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym wynikających z aktualnych problemów branży (prawo, technologie, działalność inwestycyjna, finanse). To praktyczne podejście pozwoli słuchaczom na daleko posuniętą „personalizację” programu, tak aby mogli oni uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ważnym aspektem studiów będzie położony nacisk na wykorzystanie skumulowanej wiedzy i doświadczenia uczestników studiów – praktyków, którzy pod kierunkiem wykładowców kształtować będą umiejętność zarządzania wiedzą i dzielenia się z innymi. Innowacją w programie studiów jest propozycja capstone jako specjalnego kursu, podczas którego możliwe będzie merytoryczne i kompetencyjne podsumowanie nabytej wiedzy i umiejętności poprzez realizację indywidualnego lub zespołowego projektu jako rozwiązania realnych problemów zarządzania firmą wodociągowo-kanalizacyjną.

Seminarium – capstone

W ramach seminarium końcowego słuchacze przygotowywać będą w grupach 2-3 osobowych praktyczny projekt końcowy z zakresu zarządzania strategicznego. Projekt ukierunkowany będzie na rozwiązanie realnego problemu a wyniki pracy zostaną zaprezentowane wszystkim uczestnikom studiów.

 

Program studiów

Program studiów obejmuje łącznie 192 godziny  – do pobrania

Informacje organizacyjne

Program studiów podyplomowych „Zarządzanie nowoczesną firmą wodociągowo-kanalizacyjną” realizowany będzie w Krakowie w trakcie dwóch semestrów i obejmie ok. 14 spotkań weekendowych, po 7 w każdym semestrze.

Miejsce zajęć:

Kraków:
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16 (5 min. piechotą od Dworca PKS i PKP)

 

 

Rekrutacja i opłaty

Szczegółowe informacje dotyczące terminu naboru na studia oraz wymaganych dokumentów znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Opłaty

 • Opłata rekrutacyjna 85 zł,
 • 5 900 zł (płatne w dwóch ratach po 2 950 zł na początku każdego semestru; istnieje możliwość rozłożenia płatności na dodatkowe raty pod warunkiem dostarczenia pisemnej prośby adresowanej do Dyrektora MSAP do Sekretariatu studiów do 14 dni przed Inauguracją).

 

Kontakt

Sekretariat studiów:
ul. Rakowicka 16; pok. 24
czynny: poniedziałek – piątek 9.00-15.00
mgr Izabela Władyka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 570 798 084
tel. (+48) 12 293 75 83

Kierownik studiów:
dr Krzysztof Głuc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 733 579 500
tel. (+48) 12 293 75 70