Ułatwienia dostępu
Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MSAP UEK)
Cel studiów
Akademia świadomego lidera jest projektem przygotowanym z myślą o wyzwaniach stojących dziś przed kadrą zarządzającą, gdzie tempo rozwoju technologii, konieczność podejmowania szybkich decyzji, dynamiczny rynek pracy, wymagają od szefów rozbudowanych kompetencji, autorytetu, uczciwości, czujności i rozwiniętej empatii. W obecnej rzeczywistości, w której jedyną stałą jest zmiana i łatwo stracić równowagę oraz pozycję lidera, konieczne jest myślenie holistyczne angażujące temat rozwoju osobistego, zdrowia, relacji, naszego miejsca w świecie i prowadzonym biznesie.
Akademia świadomego lidera jest koncepcją zarządzania sobą, własnymi emocjami, lepszego zrozumienia współpracowników i procesów realizacji celów. To również warsztaty uważności i kreatywności, metody na zrównoważenie wyzwań, pragnień, smakowania życia i satysfakcji zawodowej lidera. Poprzez połączenie kompetencji społecznych i humanistycznych z twardymi umiejętnościami oraz poprzez oddziaływanie na emocje i odczuwanie, program pozwoli rozwinąć postawę świadomego lidera, który śmiało przełamuje istniejące schematy. Wątki humanistyczne, społeczne i artystyczne wzmacniają innowacyjną przedsiębiorczość. Zajęcia pozwolą spojrzeć na problemy i wyzwania biznesowe od innej strony i poszukać dla nich kreatywnych rozwiązań – zwiększą kontakt z intuicją i łatwość w uruchamianiu wyobraźni, rozwiną umiejętność myślenia „outside the box”, uwrażliwią percepcję, wzmocnią pewność siebie.
Odbiorcy
Studia adresowane są do menedżerów oraz pracowników, których zadania wymagają kreatywności i myślenia „out of the box”, a także do osób poszukujących inspiracji i wyjścia poza utarte w organizacji schematy myślenia, do tych, którzy nastawieni są na poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań i chcących dostarczać innym inspiracji. Oferta kierowana będzie w szczególności do osób, którym bliskie są idee humanizmu i które cechuje szacunek do człowieka, pasja do sztuki, do przeżywania i dostrzegania innego wymiaru rzeczywistości. Adresatami są również osoby związane zawodowo z przemysłem kreatywnym, przemysłem czasu wolnego i szeroko pojętym lifestyle’em.
Cechy wyróżniające
Proponowany program unikatowych interdyscyplinarnych studiów podyplomowych, opiera się w swej konstrukcji na swoistej triadzie: społeczeństwo – sztuka – styl życia. To pierwsze tego typu studia w Polsce, które poprzez wyjątkową formę pozwalają znaleźć inną perspektywę rozwoju kompetencji tak pożądanych od współczesnego lidera: kreatywności, uważności, empatii i budowania relacji. Forma zajęć przeniesie uczestników w sferę odczuwania świata za pomocą wszystkich zmysłów. Same zajęcia z kolei pozwolą spotkać wyjątkowo inspirujących prowadzących i wspólnie z nimi rozwijać siebie. Zajęcia prowadzą praktycy, znani dziennikarze i specjaliści związani z kulturą, sztuką, kulinariami i szeroko rozumianą filozofią slow life i zarządzania humanistycznego.
Niewątpliwym atutem studiów jest możliwość nawiązania wyjątkowych kontaktów biznesowych z osobami ze świata mediów, dyplomacji i biznesu kreatywnego oraz osobami zajmującymi się problematyką zarządzania humanistycznego.
Tym, co odróżnia te studia od wszystkich innych jest ich głębokie osadzenie w przestrzeni kulturalno-historycznej Krakowa. Proponujemy poznanie środowisk kultury i sztuki w wyjątkowym towarzystwie i nietuzinkowych miejscach.
Kierunek prowadzony jest pod patronatem i we współpracy z Fundacją Zona ART.
Jednostka prowadząca studia: | Małopolska Szkoła Administracji Publicznej UEK |
Rada kolegium ustalająca program studiów: | Rada Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK |
Nadzór merytoryczny nad studiami: | Rada Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK |
Nazwa studiów: | Slow Management. Akademia Świadomego Lidera |
Obszar kształcenia: | nauki społeczne |
Czas trwania studiów: | studia dwusemestralne, łącznie 206 godzin zajęć |
Program „Slow Management. Akademia Świadomego Lidera” to program typu slow management, który kształtuje postawę odpowiedzialności społecznej i wrażliwości na różnorodność oraz otwiera menedżera na nową perspektywę odczuwania i odczytywania kultury i sztuki i adaptacji wartości, jakie niosą do świata biznesu. Program studiów zbudowany jest na trzech filarach nawiązujących do triady: społeczeństwo – sztuka – styl życia i rozwijających kompleksowo kompetencje oczekiwane od świadomego menedżera.
Blok – SPOŁECZEŃSTWO: rzecz o współczesnym liderze
Biznes to sztuka relacji. Menedżer powinien umieć docenić wartość człowieka, jako najważniejszego elementu swojego zawodowego otoczenia. Praca lidera stawia dziś inne wymagania, liczy się partnerstwo i współpraca a nie konkurencja. Zrozumienie otaczającego środowiska, a wcześniej poznanie i zrozumienie samego siebie, są obecnie kluczowymi umiejętnościami w pracy z ludźmi.
Atuty Bloku: fokus na człowieka, rozwój empatii, dostrzeżenie człowieka i szacunek, umiejętność prowadzenia dialogu, dostrzeżenie znaczenia różnorodności, humanizm w zarządzaniu, poznanie siebie, poznanie i zrozumienie zmian wokół mnie, uważność wobec siebie i świata, autentyczność.
Blok – SZTUKA: wartości dla biznesu
Rozumienie sztuki i kultury to nie tylko sfera estetycznych doznań. W procesie podejmowania decyzji kierujemy się często intuicją, jednak jej jakość jest całkowicie zależna od elementarnej wiedzy humanistycznej i artystycznej. Świadomy kontakt ze sztuką rozwija umiejętność krytycznego myślenia, wyobraźnię, uwagę poznawczą, inwencję intelektualną, empatię i wrażliwość – kompetencje niezbędne do bycia prawdziwym liderem innowacyjności w oparciu o szacunek do drugiego człowieka.
Atuty Bloku: Uzupełnienie posiadanych kompetencji o wątki humanistyczne i artystyczne oraz elementy twórczego myślenia wzbogaca rozwój i stymuluje do poszukiwań, a tym samym wzbogaca innowacyjną przedsiębiorczość.
Blok – JAKOŚĆ ŻYCIA: w dążeniu do równowagi
Wyzwaniem dla świadomego lidera w tak obecnie zmiennym środowisku biznesowym jest nie tylko prawdziwe przywództwo w oparciu o wysokie standardy zarządzania i kulturę organizacyjną, ale również konsekwentne budowanie swojej marki osobistej opartej na porządku moralnym, kulturze osobistej i obyciu w świecie (kuchnia, ekologia, dieta). Jak budować własną strategię życia, zaufanie do siebie, jak z wyczuciem dbać o środowisko i własną kondycję psychofizyczną, aby móc zachować właściwą równowagę i szacunek do siebie.
Atuty Bloku: Rozmowy z naszymi wykładowcami: jak żyć, jak umiejętnie wchodzić w kolejne role, jak wszystko to ze sobą łączyć, by nie stracić radości i ciekawości życia.
Program studiów obejmuje łącznie 206 godzin – do pobrania
Plan studiów „Slow Management. Akademia Świadomego Lidera” 2019/2020 – do pobrania
Efekty uczenia dla kierunku studiów podyplomowych „Slow Management. Akademia Świadomego Lidera” – do pobrania
ul. Rakowicka 16; pok. 24
czynny: poniedziałek – piątek 9.00-15.00
mgr Izabela Władyka
wladykai(at)uek.krakow.pl
tel. (+48) 570 798 084
te. (+48) 12 293 75 83
dr Krzysztof Głuc
gluck(at)uek.krakow.pl
tel. (+48) 733 579 500
Program studiów realizowany będzie jako 2-semestralne studia podyplomowe w systemie niestacjonarnym w formie 2 dniowych zjazdów (sobota – niedziela) w Krakowie. Istnieje możliwość realizacji sesji w placówkach kultury na terenie Krakowa. Studia są organizowane we współpracy z Fundacją Zona Art – partner odpowiada za współpracę w zakresie promocji studiów, wsparcie w zakresie rekrutacji, rekomendowanie osób do prowadzenia zajęć.
Miejsce zajęć (Kraków):
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16 (5 min. piechotą od Dworca PKS i PKP)
Szczegółowe informacje dotyczące terminu naboru na studia oraz wymaganych dokumentów znajdują się w zakładce REKRUTACJA.
Opłaty